Ootame kuni 35-aastaseid, vähemalt 2-aastase kogemusega etenduskunstnikke, dramaturge, muusikuid ja teiste valdkondade artiste kandideerima töötubade programmi Think Tank: Baltic Current! Kandideerimise uus tähtaeg on 10. aprill 2022!

Koostöös Goethe-Instituudi, Läti Ģertrūdes ielas teātrise ja Leedu Kaunase Linna Kammerteatriga kutsub Sõltumatu Tantsu Lava osalema etenduskunstnikele mõeldud mitmeosalises töötubade programmis augustist 2022 kuni veebruarini 2023 Riias, Kaunases ja Tallinnas. Kandideerima on oodatud erinevate valdkondade loojad, osalejate lõppvaliku teevad korraldajad.

Programmi Think Tank: Baltic Current eesmärk on luua noortele baltikumi etenduskunstide professionaalidele ja teistele artistidele platvorm ühiseks kogemuste jagamiseks ning enesetäienduseks. Rahvusvaheliste mentoritega programm julgustab osalejaid esitama oma loometööle uusi väljakutseid. Programm koosneb töötubade seeriast oma loomepraktika arendamiseks, Balti etenduskunstide välja paremaks mõistmiseks ja osalejate rahvusvahelise suhtluse, võrgustiku ja koostöö soodustamiseks. Programmi töötoad toimuvad Ģertrūdes ielas teātrises (Riia), Kaunase Linna Kammerteatris ja festivalil Starting Point ning Sõltumatu Tantsu Laval Tallinnas.

Think Tank: Baltic Current koosneb neljast kohtumisest Riias, Kaunases ja Tallinnas ning kahest osalejaid aktiivselt kaasavast veebikohtumisest, mis julgustavad osalejaid oma loomingut ja sellega seotud tegevuste ulatust sõnastama, enesele väljakutseid esitama ja arendama oma kunstnikuidentiteeti toetavaid praktikaid. Osalejaid nõustavad etenduskunstide väljal kogenud rahvusvahelised mentorid. Kogu programmi jooksul arendatakse ühiseid loometegevuse ettepanekuid, mida esitletakse programmi lõpus toimuval pitching-esitlussessioonil. Lähem info programmi ja töötubade juhendajate kohta on täpsustumas.


AJAKAVA

24.–27. august 2022, Riia, Läti
Töötuba Ģertrūdes ielas teātrises.
Fookus: loomepraktika arendamine, vastupidavus ja vastutustunne.
Juhendaja: Eva Hartmann (DE, Berliin), kes on alates 2013. aastast coach ning töötab vabakutselise dramaturgina ja teatrikollektiivi Gob Squad produtsendina.
Rohkem infot: evahartmanncoaching.wordpress.com ja gobsquad.com

22.–25. september 2022, Kaunas, Leedu
Praktiline töötuba festivalil Starting Point, mis koondab noorele publikule loovaid noori artiste.
Fookus: tagasiside andmise oskus ja tööalase suhtluse juhtimine; festivali roll etenduskunstide toimimisväljal.
Töötuba hõlmab kohtumisi Leedu etenduskunstide praktikutega.

26. oktoober 2022 – veebikohtumine
Juhendaja: Eva Hartmann

23.–27. november 2022, Tallinn, Eesti
Töötuba Sõltumatu Tantsu Laval.
Fookus: lavastusprotsessi ettevalmistuse strateegiad ja ühisloome kujunemisprotsess. Kohtumised Eesti etenduskunstide professionaalidega.
Juhendajad: artistid teatrikollektiivist andcompany&Co (DE), mis on juhtivaid kollektiive kaasaegsel etenduskunstide väljal. Rohkem infot: andco.de/en.

11. jaanuar 2023 – veebikohtumine
Juhendaja: Eva Hartmann

9.–12. veebruar 2023, Riia, Läti
Töötuba Ģertrūdes ielas teātrises.
Fookus: ideede esitlus, pitching-sessioon rahvusvahelise publikuga.
Juhendaja: Eva Hartmann

OSALEMISEST
Programmis osalemine on tasuta, kuid osalejad peavad reisi- ja toitlustuskulud ise katma. Majutusvõimalusi pakuvad mittekohalikele osalejatele igas linnas programmi korraldajad. Osalejad on kohustatud kõikidest töötubadest osa võtma. Töökeeleks on inglise keel, mistõttu on inglise keele oskus kohustuslik.

KUIDAS KANDIDEERIDA?
Etenduskunstnike töötubade programmi Think Tank: Baltic Current saab kandideerida virtuaalse TAOTLUSVORMI teel.
Taotlusele tuleb lisada oma CV, loominguline portfolio ja motivatsioonikiri. Taotlus ja sellega kaasnevad lisad tuleb esitada inglise keeles.

KANDIDEERI KOHE!
Kandideerimise tähtaeg: 10. aprill 2022 kell 23:59 EET

Lisainfo kontakt: current@git.lv