2018/19 hooaja lõpp: Greenfieldi friigiriik ja majaresidentide lõpetamine

Sõltumatu Tantsu Lava hooaja lõpetas kirju Greenfield’i friigiriik, majaresidentidena lõpetasid Sveta Grigorjeva ja Jürgen Rooste

Neljapäeva õhtul lõppes Sõltumatu Tantsu Lava käesolev hooaeg värvika sündmusega Greenfield’i friigiriik . Samuti võtsid majaresidentidena oma tegevuse otsad kokku Sveta Grigorjeva ja Jürgen Rooste.

Greenfield’il astusid performance’itega ette Doris Tislar, Karolin Jürise, Henessi Schmidt, Elina Masing; tantsuga Anita Kuroljova Kaisa Kattai, luule ja muusikaga Siim Aimla, Paul Daniel, Karl Kuusk, Henri Künnap, Erik Juhandi, heliperformance’itega ja helikujundusega Vootele Ruusmaa, luulega Kristjan Haljak, Erki Andres Nuut, Ivar Sild ja Jürgen Rooste.

Samuti tegi hooaja kokkuvõtte Binaarpoeesia luuleroboti abiga Triinu Aron. Tekst on loetav Sõltumatu Tantsu Lava kodulehelt.

 

Äsjalõppenud hooaja jooksul toimus STL-i laval nelja uuslavastuse esietendus, millest üks, „Fluids“ oli esmakordne koostöölavastus soome koreograaf-lavastajate, helikunstnike ja eesti tantsijate ning rootsi näitlejaga. Esietendusid veel kadri noormetsa „tõotatud maa“ (EV100 teatriprogrammi raames), Joanna Kalmi „Viva la vida ehk kuni surm meid lahutab“, Sveta Grigorjeva „Rebel Body Orchestra“.

Lisaks toimus hooaja programmi raames 6 Greenfield’i ehk loovplatvormi eri kunstidistsipliinide esindajaile, 3 lavastus- või tööprotsessi ettenäitamist ning 9 liikumise töötuba ja 30 liikumispraktikumi erineva füüsilise võimekuse ja vormiga inimestele koostöös Erinoorega.

Uuendusena käivitati koolinoortele ja õpetajatele suunatud nüüdistantsu haridusprogramm, mille raames toimus 3 haridusloengut erinevatest koolidest pärit õpilastele-õpetajatele. Samuti toimus esmakordselt heategevuslik tantsumaraton, kus 12-tunnise kestustantsu ja live-ülekandega koguti raha liikumispuudega inimeste toetuseks.

Greenfieldi kureerisid oma residentuuri raames kahe aasta jooksul STL-i majaresidendid Sveta Grigorjeva ja Jürgen Rooste. Greenfield on igakuine sündmus, avatud platvorm Sõltumatu Tantsu Laval, kus üksteise töid-tegemisi saavad näha eri valdkondade kunstnikud— tantsijad-teatraalid-muusikud-kunstnikud-luuletajad.

Sõltumatu Tantsu Lava avalikustab uue hooaja programmi augustis.

Sõltumatu Tantsu Lava (STL) on teater ja kaasaegse tantsukunsti platvorm Telliskivi loomelinnakus. STL keskendub liikumise ja kehaga tegelevate lavastuste väljatoomisele, mis kasutavad nüüdisetenduskunstile omast väljenduslaadi. Lisaks etendustele toimuvad STL-is töötoad, loomingulised residentuurid, loengud, korraldatakse nüüdistantsu uute tulijate platvormi Premiere ning kunstnike vaba kohtumisplatvormi — ürituste sarja Greenfield. STL on võtnud selge positsiooni Eesti nüüdistantsu arendaja ja valdkondliku eestkõnelejana.